Usta Logo New
Українська Спільнота Транзакційного Аналізу

IV Міжнародна Онлайн Конференція
Української Спільноти Транзакційного Аналізу
“УСТА запрошує друзів!”
Тема конференції: “Незламна сила життя”

Шановні колеги!

Запрошуємо вас 09 та 10 лютого 2024 року прийняти участь у Четвертій Міжнародній Онлайн Конференції «УСТА запрошує друзів» за темою «Незламна сила життя».

Час проведення Конференції – з 9:00 до 18:30 (за київським часом).

Міжнародна Конференція УСТА — це щорічна подія, яка вже стала гарною традицією, що об’єднує в собі прихильників методу Транзакційного аналізу з різних куточків світу.

Конференція УСТА — це простір, в якому набуваються нові знання, народжуються нові цікаві знайомства, корисні професійні зв’язки та чудові ідеї.

Спікери виступатимуть у різних напрямках ТА та ділитимуться своїм досвідом і напрацюваннями.

Запрошуємо вас до участі в Конференції.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

09 Лютого 2024 Розклад за київським часом

9:00
РЕЄСТРАЦІЯ  УЧАСНИКІВ
(ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО КОНФЕРЕНЦІЇ)

09:30 – 09:50
ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

09:50 – 10:00
ПЕРЕРВА

10:00 – 11:30
ПЕРША ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Julie Hay
Julie Hay / Джулі Хей (Сполучене Королівство)
МАЙСТЕР-КЛАС Автономія – це можливо?

Джулі запропонує вам поміркувати над тим, чи є автономія лише культурним пережитком хіпі 1960-х років у Каліфорнії, який був би недоречним в інших культурах та обставинах. Як ми досягаємо її в умовах, коли фізичну та/або психологічну силу використовують для пригнічення?

Хоча автономія часто розглядається як протилежність сценарію, в ранній літературі з ТА згадки про неї були нечастими, і з тих пір ця концепція також піддавалася сумніву. Джулі розповість про розвиток з часів Берна до наших днів, включаючи діаграму Берна, яка пов’язує автономію з Дорослим, і її власне зображення Матриці автономії. Вона також опише модель автономії, яка розширює елементи Берна з трьох (один з яких визначається через два інших) до шести.

ДЖУЛІ ХЕЙ

TSTA у всіх сферах ТА, яка викладала ТА в більш ніж 40 країнах, в тому числі проводила програми в Китаї, Індії, Японії, Росії та кількох країнах Східної Європи.
Вона була президентом ITAA та EATA, є першою і нинішньою редакторкою Міжнародного журналу досліджень і практики ТА (www.ijtarp.org), заснувала Міжнародний центр кваліфікацій ТА (www.ictaq.org) та Всесвітню онлайн-асоціацію ТА (www.wotaa.org).

Джулі є автором кількох книг з ТА та великої кількості статей, і в даний час випускає серію безкоштовних книг, які є оглядами та критикою теорії ТА за останні роки.

Джулі народилася у Сполученому Королівстві в середині 2-ї світової війни, її батько був одним з небагатьох, хто вижив у своєму піхотному полку, який воював у Франції.

 

11:30 – 11:45
ПЕРЕРВА

11:45 – 13:15
ДРУГА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Sonja Billman
Sonja Billmann / Соня Білман (Німеччина)
МАЙСТЕР-КЛАС Усвідомлення організаційного сценарію – вплив історії та сучасності – розширення системи координат з боку керівництва та команд

Що надає нам сміливості у важкі часи в організаціях? Чого ми можемо навчитися на прикладі минулих подій та впливів з часів формування організацій? Як ми вписуємо поточні події, такі як війна в Європі, гендерний рух, захист довкілля, діджиталізація та багато іншого в повсякденне життя лідерів і команд?

Як це впливає на нашу транзакційно-аналітичну роботу в організаціях?

Теорії Рози Краус про сценарій в організаціях та роздуми Мюріель Джеймс про культурний сценарій дають нам змогу бути обізнаними і тим самим показують шлях до досить обнадійливого, мінливого світу, сповненого можливостей. Наша обізнаність як транзакційних аналітиків також дозволяє нам зрозуміти, до якої міри можна впасти у відчай.

Як лідери та команди справляються зі справжнім відчаєм, зі зрозумілою безнадією? Що означає "злам нашого світу" в перспективі наших професійних зустрічей в організаціях? Як ми, транзакційні аналітики, реагуємо на події у світі? На воркшопі ми обговоримо мінливість світу та організацій перед обличчям цих складнощів і викликів.

13:15 – 14:00
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА

14:00 – 15:30
ТРЕТЯ ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Bev Gibbons
Bev Gibbons / Бев Гіббонс (Сполучене Королівство)
МАЙСТЕР-КЛАС Дослідження ресурсів та викликів ДРУЖБИ та її впливу на нашу роботу:
Семінар для всіх 4-х галузей ТА

Надихнувшись темою цієї конференції - "УСТА Запрошує Друзів: Незламна Сила Життя", я запрошую вас дослідити дружбу, спираючись на теорію та ідеї, що можна застосовувати в усіх 4-х галузях ТА.

Питання для активізації нашої цікавості, включають в себе: Що таке дружба; які виклики стоять перед нашою дружбою / дружніми взаєминами? Які існують негласні правила і табу в дружбі? Чи може дружба витримати розрив і відновитися? Що робить це можливим і що може стати на заваді? Як досвід дружби може принести/приносить ресурси для нашого професійного "Я"?

Я буду спиратися на теорію з ТА та більш широкої сфери, щоб разом з вами дослідити, осмислити та знайти сенс.

Запрошую практиків з усіх галузей. Я, перш за все, зацікавлена у ваших запитаннях та залученості, і сподіваюся, що ви вийдете з семінару з більшим розумінням дуже важливого, людського імпульсу, тяжіння та потреби в дружбі, а також її місця в нашій роботі. Я з нетерпінням чекаю нагоди поділитися напрацюваннями та подискутувати з вами.

БЕВ ГІББОНС

TSTA (Teaching and Supervising Transactional Analyst) в галузі психотерапії. Має ступінь магістра з психотерапії ТА та ступінь бакалавра з відзнакою з інтегративного консультування.

Бев працює в Північному Йоркширі, Сполучене Королівство (UK), як тренерка, супервізорка і психотерапевтка у приватній практиці, а також як основна тренерка в тренінговій організації ТА, що базується в Лідсі, Сполучене Королівство (UK).

Спираючись на свій досвід керівництва командами, а також на багаторічну практику консультування, психотерапії та супервізії, Бев працює індивідуально, з групами та організаціями.

 

15:30 – 15:45
ПЕРЕРВА

15:45 – 17:15
ЧЕТВЕРТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Катерина Булгакова
Катерина Булгакова (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Сучасний підхід до управління фізисом

На майстер-класі я представлю різні підходи до терапії та теорії фізису.

Детально зупинимося на ідеях Кена Меллора про варіанти управління фізисом.

Буде запропоновано методику "заземлення" Меллора, варіанти її використання та практичні вправи з освоєння методики.

КАТЕРИНА БУЛГАКОВА

Першою в Україні здобула сертифікацію Сертифікований Транзакційний Аналітик (СТА-Р-ЕАТА).

Сертифікований Тренер і Супервізор Транзакційного аналізу (ТСТА-П-ІТАА).

Практикуючий психотерапевт з 40 річним досвідом. Голова Ради Тренерів УСТА.

Мова МК - російська

 

Наталія Клименко
Наталія Клименко (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС ЗВ’ЯЗОК ЕГО-СТАНІВ ЗІ СТАВЛЕННЯМ ДО ГРОШЕЙ

Майстер клас присвячений темі зв’язку Его-станів зі ставлення до грошей. Ми будемо розглядати як пов’язані Его-стани з типами грошових переконань та поведінки, грошовими установками та соціально-психологічними установками в сфері мотивації та потреб, а також, багато говорити про гроші та досліджувати своє ставлення до них.

НАТАЛІЯ КЛИМЕНКО

 • PhD аспірантка Інституту психології ім. Г.С. Костюка НАПН України (лабораторія організаційної та соціальної психології);
 • trainee for CTA-P-EATA, CTA-O-EATA;
 • психологиня, тренерка, організаційна консультантка, досвід роботи – 23 роки.

 

Ангеліна Сашко
Ангеліна Сашко (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Стрес у нашому житті: бігти чи керувати? Стресові сценарії

Оскільки стрес - це автоматична реакція організму на важкі чи несприятливі умови, його практично не можна уникнути.

Поняття «стрес» у психології. Стадії розвитку стресового стану у людини. Інвентаризація симптомів стресу. Типи людей за стресостійкістю. Стресові сценарії. Практичні вправи подолання стресу.

АНГЕЛІНА САШКО

 • Сертифікована Транзакційна Аналіткиня в області Психотерапія CTA-P-EATA;
 • Віце-Президентка УСТА

Мова МК - російська

Влада Березянська
Влада Березянська (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Жадоба до життя.
6 ресурсів

6 ресурсів, які дають нам енергію жити, незважаючи на будь-які обставини. Коли вранці ви розплющили очі і не можете знайти сили, щоб з посмішкою проживати цей день, Вам потрібно звернутися до себе і задати питання, що мене буде надихати?

Відповідь на це питання можна знайти в нашому справжньому Я, у нашій душі. Ерік Берн казав, що «Реальна людина і є справжнім Я. Коли ми пізнаємо один одного та проникаємо скрізь сценарії у глибини нашої душі - це і є та частина Я, яку ми поважаємо, любимо та з якою у нас бувають моменти справжньої інтимності». (Bern, 1972, p. 272).

Запрошую Вас на знайомство з Вашим власним Я. Ми будемо шукати ресурси, які будуть надихати Вас жити, а не існувати.

ВЛАДА БЕРЕЗЯНСЬКА

Я - людина, яка шукає спорідненні душі. За роки своє роботи, я зрозуміла, що кожному з нас потрібна: стабільність, безпека та прийняття. Що я краще за все вмію - це любити, підтримувати та надихати. Вважаю, що навчання інших можливо лише через власний приклад.

З теплом чекаю на зустріч.❤️
Влада Березянська.

 

17:15 – 17:30
ПЕРЕРВА

17:30 – 19:00
П’ЯТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Наталія Єгонська Спенсер
Наталія Єгонська Спенсер (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Перенесення та контрперенесення через призму інтегративного транзакційного аналізу з фокусом на стосунки

На цьому МК ми зануримося в поняття перенесення та контрперенесення через призму терапії стосунками. Простежимо шлях еволюції аналізу перенесення починаючи від З. Фрейда, через Х. Кохута до Р. Ерскіна.

Зупинимося на терапії перенесенням - терапії взаєминами в практиці транзакційного аналітика.

НАТАЛІЯ ЄГОНСЬКА-СПЕНСЕР

Засновник та керівник ІТАіІП: Інституту ТА та Інтегративної психотерапії. ІТАіІП це освітня установа, яка спеціалізується на сертифікованому навчанні психотерапії відразу у двох методах — Транзакційному Аналізі та Інтегративної психотерапії Річарда Ерскіна.

Крім міжнародної сертифікації з ТА я також сертифікований міжнародний інтегративний психотерапевт IIPA, тренер та супервізор у галузі психотерапії IIPA – Міжнародної Асоціації Інтегративної Психотерапії.

Я практикую психотерапію та психологічне консультування вже понад 20 років. Протягом цього часу я працювала, жила та навчалася в Україні та Європі.

 

Сергій Кухарук
Сергій Кухарук (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Духовне відчуження

На цьому МК, я пропоную порозмірковувати про досвід духовності. А також розділити сценарну та автономну духовності. Поглянути на Радікальний підхід в Транзакційному Аналізі та застосувати формулу Ходжі Вайкофф до духовності. Дослідити як пригнічення Духовності веде до відчуження від духовного ядра та глибокого контакту з людьми.

СЕРГІЙ КУХАРУК

Психолог, викладач психології. CTA(P) - EATA, PTSTA(P) - EATA.

 

Олена Миколенко
Олена Миколенко (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Відчуття безпеки в тілі

Живемо в ті часи, про які легше б було подивитись кіно.

На майстер-класі я пропоную вам провести дослідження: де в тілі і як відчувається не/безпека.

На які тілесні реакції важливо звертати увагу (особливо при впливі драйверу «Будь сильним»).

Як обрати техніку роботи з тілом в залежності від рівня стресу в ситуації.

Завершимо проведенням техніки на відновлення почуття безпеки.

ОЛЕНА МИКОЛЕНКО

Магістр психології, trainee-CTA, психолог психотерапевт у напрямках клієнт-центрована психотерапія і транзакційний аналіз. Досвід психотерапевтичної діяльності 20 років. Owner в Фестиваль психосоматичних практик (м.Харків). Приймаю участь в спільнотах НПА, УСТА.

 

Денис Старков
Денис Старков (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Посттравматичні компартменталізація, розщеплення та дисоціація
(доповідь)

Психічна травма тісно пов’язана з процесами дисоціації та розщеплення. В доповіді буде розглянуто процеси посттравматичної компартменталізації, розщеплення та дисоціації в психічній травмі через концепцію транзакційного аналізу.

Також розглянемо, яку роль грають ці процесу в формуванні та підтриманні психічної травми, зокрема в ПТСР. Розглянемо також зв’язок цих процесів з феноменом менталізації.

На основі запропонованої моделі буде надано рекомендації та запропоновано техніки травмофокусованої психотерапії, включаючи особливості побудови контакту при ПТСР, роботи по стабілізації психічного стану, когнітивної реструктуризації та проробки травматичного досвіду.

ДЕНИС СТАРКОВ

 • Кандидат психологічних наук (медична психологія);
 • Сертифікований психотерапевт в напрямках транзакційний аналіз (CTA-p-EATA) та психотерапія узалежнень (УСП);
 • Супервізор Української спілки психотерапевтів;
 • Майстер соціальної роботи.

Автор програми, методолог та супервізор програми медико-психологічної реабілітації розладів, пов'язаних зі стресом та травмою Київського міського кризового центру «Соціотерапія».

Автор ряду наукових робіт по роботі з ПТСР, в тому числі науково-методичного посібника «Організація стаціонарної медико-психологічної реабілітації розладів, пов’язаних з психічною травмою та стресом» (Київ: ФОП Ямчинський О.В., 2023).

Завершення першого дня Конференції

10 Лютого 2024 Розклад за київським часом

8:00
РЕЄСТРАЦІЯ  УЧАСНИКІВ
(ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО КОНФЕРЕНЦІЇ)

08:30 – 08:50
ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

08:50 – 09:00
ПЕРЕРВА

09:00 – 10:20
ПЕРША ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Keith Tudor
Keith Tudor / Кіт Тюдор (Нова Зеландія)
МАЙСТЕР-КЛАС Друзі, сусіди та вороги: Критичний транзакційний аналіз

10:20 – 10:30
ПЕРЕРВА

10:30 – 11:30
ДРУГА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Tony White
Tony White / Тоні Вайт (Австралія)
МАЙСТЕР-КЛАС Жорсткі контракти, мʼякі контракти та несвідоме

Цей вебінар надасть опис різниці між цими двома видами контрактів. Як вони можуть використовуватися в терапії і як по різному можуть впливати на процес терапії. Вони надають доступ до різних частин психіки, що робить їх по-різному доцільними у застосуванні.

11:30 – 12:00
ПЕРЕРВА

12:00 – 12:20 Презентація журналу Dialogues of USTA / Діалоги УСТА
Владлена Артеменко
Владлена Артеменко (Україна)

На презентації ви дізнаєтеся: концепцію журналу і принципи роботи, структуру та рубрики, історію створення, короткий огляд опублікованих тем, умови підписки на видання, а також можливості щодо співпраці для авторів.

Також ми вас познайомимо з планами щодо розвитку видання на 2024 рік. А також буде оголошено конкурс до редакційної колегії.

Артеменко Владлена

 • Практикуючий психолог-консультант у модальності ТА (завершила курс 202, грудень 2020р);
 • Сертифікований бізнес-коуч, ментор, супервізор (ЕСF);
 • Член УСТА, НПА;
 • Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці;
 • Головний редактор журналу Dialogues of USTA з 12.02.2021 р.

12:20 – 12:30
ПЕРЕРВА

12:30 – 14:00
ТРЕТЯ ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Karen Minikin
Karen Minikin / Карен Мінікін (Сполучене Королівство)
МАЙСТЕР-КЛАС Актуальність ТА і Реляційної перспективи у 2024 році

Оригінальна теорія транзакційного аналізу була розроблена в Каліфорнії в 1950-х і 1960-х роках. Сталася як ціла теорія в 1970-х роках. З тих часів відбулося багато досягнень у ширшій сфері досліджень і психологічних парадигм, таких як подальше розуміння дитячого розвитку, травми, звʼязків і привʼязаності, а також розвиток реляційних та інтерсуб'єктних перспектив.

Карен Мінікін (та інші, такі як Джеймс Седжвік) була дуже зацікавлена в розвитку мислення про системний і соціальний контекст і про те, як це є невідʼємною частиною роботи у всіх сферах застосування, включаючи психотерапію.

Її роздуми про радикально-реляційні перспективи допомагають розглянути динаміку влади в роботі і те, як це стосується терапевтичних стосунків.

Цей воркшоп розглядає відчуження в рамках реляційної концепції як засіб для вивчення більшого питання: Як ми можемо забезпечити постійну актуальність наших теорій у сучасному світі?

КАРЕН МІНІКІН - MSc (Psych), TSTA (P) CTA (P), наразі працює у Західному Сомерсеті, (Сполучене Королівство). У минулому вона викладала географію в середніх школах. Зараз Карен живе і працює на південному заході і в даний час є керівницею програми ТА в металургійному коледжі в Ексетері.

Її професійним прагненням є підвищення обізнаності про пригнічення та відчуження, і в звʼязку з чим вона написала книгу "Радикально-реляційні перспективи в транзакційно-аналітичній психотерапії", до якої увійшли також роботи інших колег з ТА. Вона є співредакторкою видань “Transactional Analysis Journal” та “Psychotherapy and Politics International”.

 

14:00 – 14:30
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА

14:30 – 16:00
ЧЕТВЕРТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Harry Gerth
Harry Gerth / Гаррі Герт (Нідерланди)
МАЙСТЕР-КЛАС Розвиваючи нашу Етичну Зрілість

Майстер-клас "Розвиваючи нашу етичну зрілість" дає уявлення про нескінченний процес навчання, який веде до етичної зрілості. Учасники отримaють уявлення про різні компоненти процесу навчання через теорію, роздуми та дослідження. Майстер-клас підходить для всіх галузей.

ГАРРІ ГЕРТ, TSTA - міжнародний тренер і супервізор в організаційній сфері. Він проводить семінари, лекції, вебінари та підтримує студентів на шляху до сертифікації (CTA та TSTA). Гаррі є активним членом EATA та ITAA. Він має більш ніж 35-річний досвід роботи HR-менеджером, HR-консультантом, коучем та тренером у державному та приватному секторах.

 

16:00 – 16:15
ПЕРЕРВА

16:15 – 17:45
П’ЯТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

ПАНЕЛЬНА ДИСКУСІЯ ТРЕНЕРІВ «УСТА»
Панельна дискусія 2024
Катерина Булгакова, Наталія Ісаєва, Влада Березянська, Наталія Єгонська-Спенсер, Сергій Кухарук Модератор
НАТАЛІЯ КЛИМЕНКО

Будуть розглянуті наступні питання:

 • Що таке «незламна сили життя» в термінах Транзакційного аналізу?
 • «Незламність» - це вроджене або набуте? Який може бути механізм формування «незламності» людини з точки зору Транзакційного аналізу?
 • Що може перешкоджати формуванню «незламності» особистості?
 • Методи плекання «незламності» (для людини, спільнот, організацій)?
 • Як транзакційний аналітик може допомогти людині та організації зміцнити свою «незламність»?

Панельна дискусія «Незламна сили життя» - це творча платформа для об’єднання думок фахівців Транзакційного аналізу!

Спікери:

 • Катерина Булгакова (TSTA-P-ІТАА);
 • Наталія Ісаєва (PTSTA-P-EATA);
 • Наталія Єгонська-Спенсер (STA-PTTA-P-ITAA);
 • Влада Березянська (PTSTA-P-EATA);
 • Сергій Кухарук (PTSTA-P-EATA).

Модератор: Наталія Клименко (Тrainee for CTA-P-EATA, CTA-O-EATA)

 

17:45 – 18:00
ПЕРЕРВА

18:00 – 18:30
Закриття Конференції

РЕЄСТРАЦІЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ

Вартість участі в Конференції:

 • 2500 гривень;
 • 2000 гривень – для членів УСТА.

 

Чекаємо на вас і будемо дуже раді вас бачити!

Якщо у вас виникнуть будь які організаційні питання щодо Конференції – звертайтеся на email: ustaconference@gmail.com

З повагою та теплом,
Оргкомітет Конференції УСТА:
Роксана Ящук, Ангеліна Сашко, Лана Коваль, Олена Кривоніс, Світлана Урсатьєва, Наталія Клименко, Анастасія Горохівська, Тетяна Прус