Usta Logo New
Українська Спільнота Транзакційного Аналізу

V Міжнародна Онлайн Конференція
“УСТА запрошує друзів. Ювілейна конференція 5 років УСТА”

Конференція УСТА 2025

Шановні колеги!

В 2025 році Міжнародна Конференція УСТА відмічає свій п’ятий ювілей!
 
Оргкомітет Конференції запрошує вас прийняти участь у П’ятій Ювілейній Міжнародній Онлайн Конференції “УСТА запрошує друзів”.
 
Міжнародна Конференція УСТА – це щорічна подія, яка вже стала гарною традицією, що об’єднує в собі прихильників методу Транзакційного аналізу з різних куточків світу. На Конференції вас чекатимуть цікаві та корисні майстер-класи від міжнародних та українських спікерів.
 
Ми готуємо для вас цікаву програму Конференції, яка буде наповнена творчою енергією. Спікери виступатимуть у різних напрямках ТА та ділитимуться своїм досвідом і напрацюваннями.
 
Конференція УСТА – це простір, в якому набуваються нові знання, народжуються нові цікаві знайомства, корисні професійні зв’язки та чудові ідеї.
 
Запрошуємо вас до участі в Конференції.

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

07 Лютого 2025 Розклад за київським часом

08:30
РЕЄСТРАЦІЯ  УЧАСНИКІВ
(ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО КОНФЕРЕНЦІЇ)

09:00 – 09:50
ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

09:50 – 10:00
ПЕРЕРВА

10:00 – 11:30
ПЕРША ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Tony White
Tony White / Тони Вайт (Австралія)
МАЙСТЕР-КЛАС МАЙСТЕРНЯ СТОСУНКІВ
Використовуючи транзакційний аналіз, ми поговоримо про різні типи стосунків, які більшість з нас мають у своєму житті. Деякі з них, як правило, є рівними, наприклад, стосунки між колегами, а деякі - з асиметрією влади, наприклад, між вчителем та учнем, роботодавцем та працівником, терапевтом та клієнтом тощо. Більшість стосунків певною мірою мають асиметрію влади, як, наприклад, більшість шлюбів чи дружніх стосунків. Відмінності у владі часто змінюються за ступенем і напрямком. На цьому майстер класі ми розглянемо деякі фактори того, як люди розуміють владу у своїх стосунках.
 

Тоні Вайт

  • TSTA-P-ITAA;
  • Навчаючий та супервізуючий Транзакційний Аналітик Міжнародної асоціації транзакційного аналізу ITAA, Європейської асоціації транзакційного аналізу EATA;
  • Член Австралійського психологічного співтовариства.

11:30 – 11:40
ПЕРЕРВА

11:40 – 13:10
ДРУГА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Patrick Odendal
Патрік Одендаль / Patrick Odendal (Нідерланди)
МАЙСТЕР-КЛАС Бути собою і пристосовуватись до інших

Чи відчуваєте ви іноді дилему у своєму тілі, коли входите в групу?

Чи бачите ви іноді, як люди вагаються і стримуються в групах?

Чи чуєте ви, як люди сумніваються, коли приходять в групу?

Патрік думає, що більшість з нас впізнає це. Це дилема між автономією та гомономіією, або: «Буттям собою і пристосуванням до інших».

Цей постійний рух цікавить мене. Патрік багато працює з групами і часто бачить, як це відбувається, а також може розпізнати це в собі.

Тож як боротися з цією дилемою, з цим рухом у собі, який заважає нам занурюватися у сценарій та грати в ігри?

Цей воркшоп проведе вас через це мислення про постійний рух, зображений у вигляді лемніскату. Він надасть вам інструменти (які вам можливо, вже знайомі) для того, щоб досягти усвідомлення цієї концепції. Усвідомлення допоможе вам підтримувати зв'язок з тим, що є важливим для вас у кожну мить, і сприятиме прийняттю корисного рішення тут і зараз.

Ми будемо працювати разом, обговорювати це в загальному полі і в підгрупах і, він сподівається, добре проведемо час, працюючи і навчаючись разом!

 

Патрік Одендаль

  • PTSTA в Організаціях
  • НЛП тренер | Core NLP
  • Виконавчий тренер і консультант з управління

Досвідчений консультант, тренер і коуч. Він працював з багатьма різними організаціями і підтримував їх, задля більш ефективної і більш приємної роботи разом. Зараз він є тренером в інституті TA в Нідерландах.

Всякий раз, коли люди, з якими він працює, створюють зв'язок між своїм розумом і серцем і розвивають себе, він відчуває себе щасливим. Це чудова робота!

Karen Minikin
Карен Мінікін / Karen Minikin (Сполучене Королівство)
МАЙСТЕР-КЛАС Гноблення,
відчуження, відродження

На цьому воркшопі я представлю формули відчуження і звільнення, розроблені Штайнером і Вайкоффом у 1975 році. Потім я опишу свій радикально-реляційний підхід до застосувань в сфері психології і поділюся своїми міркуваннями щодо переписування формул визволення.

Матеріал для цього майстер-класу буде взятий з моєї нещодавньої книги: «Радикальна Реляційна Перспектива в психотерапії Транзакційного Аналізу”.


Карен Мінікін

  • BA (Hons) Counselling
  • MSc (Psych)
  • TSTA (P)

Веде приватну практику в Західному Сомерсеті та очолює курс психотерапії в коледжі Айрон Мілл в Ексетері, графство Девон. Вона є авторкою і співредакторкою двох журналів. Її нещодавня книга:«Радикальна Реляційна Перспектива в психотерапії Транзакційного Аналізу” спирається на особисті та професійні історії і розглядає те, як наша спадщина продовжує жити в нашому сучасному соціальному та психологічному світі.

Michelle Thomé
Michelle Thomé / Мишель Томе (Бразилия)
МАЙСТЕР-КЛАС Стосунки з грошима: яке відношення це має до мого сценарію?

13:10 – 14:00
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА

14:00 – 15:30
ТРЕТЯ ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Катерина Булгакова
Катерина Булгакова (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Цілісний підхід до амбівалентності на основі моделі М. Мацетті

Амбівалентність - щось, властиве всім людям, коли вони мають справу з потребами та бажаннями. Психотерапевтам часто доводиться працювати з подібним клієнтським запитом.
Марко Мацетті пропонує оригінальний підхід до цієї теми та п'ятикрокову модель.

На майстер-класі я представлю модель . Учасники зможуть попрактикуватися у її використанні.

 

Катерина Булгакова

  • ТСТА -П- ИТАА, СТА - П- ЕАТА
  • Почесний член УСТА
  • Голова Ради Тренерів

Першою в Україні здобула сертифікацію Сертифікований Транзакційний Аналітик (СТА-Р-ЕАТА), сертифікований інструктор 101 курсу.

Сертифікований Тренер, Супервізор, Транзакційний аналітик (ТСТА-П-ІТАА), практикуючий психотерапевт з 40 річним досвідом. Голова Ради Тренерів УСТА.

15:30 – 15:40
ПЕРЕРВА

15:40 – 17:10
ЧЕТВЕРТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Rosanna Giacometto
Розанна Джакометто / Rosanna Giacometto (Італія)
МАЙСТЕР-КЛАС Соціально-когнітивний транзакційний аналіз

Метою цього майстерклас є ознайомлення з соціально-когнітивним транзакційним аналізом (SCTA), розвитком теорії та практики ТП. Учасники дізнаються про цю модель через прямий досвід та обговорення, задля виявлення можливостей застосування на практиці та в дослідженнях.

Розанна Джакометто

  • психологиня
  • психотерапевтка
  • TSTA-P

Психологиня, психотерапевтка і TSTA-P, з глибокою пристрастю до освітньої сфери ТА. Вона живе в Римі, де працює в приватній практиці як психотерапевтка і супервізорка. Вона є запрошеним професором Школи спеціалізованої психотерапії Папського Салезіанського Університету в Римі, працює у сфері формування та підтримки богопосвяченого та релігійного життя, а також є клінічною спеціалісткою з травмоінформованої допомоги, зокрема, консультує з питань залучення та захисту жертв насильства.

Вона є членом дослідницької групи LaRSI (Лабораторія досліджень самосвідомості та ідентичності) в IRPIR (Інститут досліджень інтрапсихічних та реляційних процесів, Рим) і в даний час є головою Комітету з нагородження наукових досліджень ITAA. Вона є членкинею ЄATA та ITAA.

Alina Comendant
Аліна Комендант / Alina Comendant (Нідерланди та Румунія)
МАЙСТЕР-КЛАС Цикл контакту: Розуміння та подолання переривання контакту в терапії з дітьми, підлітками та дорослими

Цикл контакту (Perls, 1947; Clarkson, 1989; Tudor, 1991) описує природний потік людського зв'язку, що рухається від усвідомлення до реалізації. Ця модель слугує цінною основою для вивчення того, як клієнти організовують свій досвід відповідно до своїх потреб і вимог оточення.

Те, як клієнт проходить цей цикл, відображає адаптації, сформовані минулим досвідом і творчими стратегіями, розробленими для виживання, безпеки та функціонування у світі. Хоча ці адаптації могли слугувати певній меті, порушення циклу - відомі як переривання контакту - можуть призвести до емоційних та поведінкових проблем, які проявляються як «захворювання» [disease]. У терапії гештальт-терапії та транзакційному аналізі здатність плавно рухатися через цикл тісно пов'язана зі здоровою, взаємодією з життям і стосунками, що приносить задоволення.

Цей воркшоп досліджує, як переривання контакту впливає на клієнтів різного віку, і пропонує практичні підходи для відновлення (інтрапсихічної) плинності. Учасники дізнаються, як виявити ці розриви та підтримати клієнтів у відновленні відчуття балансу та зв'язку.

Фокус воркшопу

Під час воркшопу ми розглянемо:

  • Етапи циклу контакту;
  • Типи переривання контакту, підкріплені відповідними концепціями ТА;
  • Практичні стратегії для подолання переривання контакту.

Учасники отримають інструменти, які допоможуть їм краще зрозуміти переривання контакту та застосовувати ефективні інтервенції, покращуючи терапевтичні результати в різних ситуаціях.

Аудиторія

Цей семінар призначений для психотерапевтів, консультантів і педагогів, які працюють з клієнтами всіх вікових груп, від дітей і підлітків до дорослих.

 

Аліна Комендант, MSc-TA, PTSTA-P, CTA-P (Нідерланди та Румунія)

Аліна Комендант - досвідчена дитяча та підліткова психотерапевтка з основним фокусом на травмах розвитку. Працює у Буссумі, Нідерланди, інтегрує транзакційний аналіз, гештальт ігрову терапію та сенсомоторну арт-терапію, включаючи терапію з використанням глини та брейн-споттинг, у свою практику.

Маючи понад 15 років досвіду роботи з дітьми та підлітками в румунських дитячих будинках, школах та приватній практиці, Аліна захоплюється підтримкою молодих людей за допомогою творчих та експериментальних підходів. Як міжнародна тренерка та супервізорка, вона сприяє навчанню та супервізуванню фахівців у галузі дитячої та підліткової психотерапії.

З 2022 року Аліна є членом правління Міжнародної асоціації транзакційних аналітиків для дітей та підлітків (ITACA), що сприяє застосуванню транзакційного аналізу в психотерапії з молоддю. Вона також є членом Міжнародної асоціації транзакційного аналізу (ITAA) та Європейської асоціації транзакційного аналізу (EATA).

У вільний час Аліна любить гуляти на пляжі, їздити на велосипеді та займатися гончарством.

John Fleming
Джон Флемінг / John Fleming (Ірландія)
МАЙСТЕР-КЛАС Обізнаність
про нейрорізноманіття

Джон Флемінг

Джон - сертифікований коуч, ментор та фасилітатор особистого та професійного розвитку. Він має понад 15 років досвіду роботи в якості організаційного консультанта в різних галузях та впровадження трансформаційних змін у різних секторах.

У своїй роботі Джон керується духом інклюзії та розширення можливостей. Йому притаманний енергійний і прямий підхід. Як коуч, він теплий, грайливий і використовує творчість, щоб направляти клієнтів. Під час фасилітації він організовує процес, використовуючи свою спонтанність і здатність структурувати, щоб привести учасників у захоплюючу подорож самопізнання і зростання.
Коучинговий підхід Джона знаходиться під сильним впливом наступних модальностей, теорій, дисциплін і теорій: Транзакційний аналіз, системні розстановки, НЛП та нейронаука.

Джон є активним прихильником різноманітності, рівності, інклюзивності та доступності (DEIA) з особливим акцентом на ЛГБТК+, гендері та нейророзмаїтті.

Джерело натхнення Джона… «Якщо ми цінуємо різноманітність, якщо ми цінуємо незалежність, якщо ми цінуємо творчість, тоді ми повинні дозволити кожній дитині розвиватися у власному темпі та у власний спосіб» - Доктор Говард Гарднер (Dev Psych).

17:10 – 17:20
ПЕРЕРВА

17:20 – 18:50
П’ЯТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Наталія Клименко
Наталія Клименко (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Духовний інтелект як ресурс особистості та організацій

Світ нашого сьогодення наповнений невизначеністю, трансформаціями сталих систем, напруженням та перебудовою духовних цінностей. Це впливає на якість життя особистості та благополуччя персоналу організацій.

З кожним днем ускладняється вибудова довгострокових проектів опираючись на закони матеріального світу. Зростає запит на пошук відповідей за допомогою занурення у свій внутрішній світу та дотик до вищого Я.

На майстер-класі ми ознайомимось з новітніми концепціями щодо дослідження духовного інтелекту, розглянемо надбання транзакційного аналізу у вказаній сфері, практично опрацюємо вправи для розвитку духовного інтелекту. Навчимося використовувати духовні ресурси для вирішення життєвих завдань. Відчуємо «дотик до душі» через глибоке занурення у власну трансцендентну свідомість.

 

Наталія Клименко

  • Ph.D. в галузі психології
  • Trainer CTA–O
  • Психологиня, бізнес-тренерка, організаційна консультантка
  • Досвід роботи – 25 років

Докторка філософії в галузі психології (Ph.D.), trainer CTA – O, наукова співробітниця лабораторії організаційної та соціальної психології Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, психологиня, бізнес-тренерка, організаційна консультантка, авторка книги «Поради віщунок. МАК «Ключі жіночої сили» та колоди МАК «Ключі жіночої сили», членкиня УСТА, EATA, ITAA, НПА, УАОППП, досвід практичної роботи – 25 років.

Влада Березянська
Влада Березянська (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Довіра без масок: як зцілитися після травми?

На майстер-класі ми розглянемо, як травматичні події впливають на здатність довіряти, і дослідимо шляхи до зцілення та трансформації через практичні інструменти транзакційного аналізу.
Учасники дізнаються, як відновити внутрішню рівновагу, почати повертати довіру до себе та інших, а також замисляться, як будувати чесні стосунки без захисних масок.

 

Влада Березянська

  • PhD
  • PTSTA-P
  • психотерапевтка з 15-річним досвідом роботи

Має понад 15 років досвіду роботи з клієнтами. Спеціалізація – робота з травмами та відновленням довіри через переосмислення особистих сценаріїв. Як попередній тренер у транзакційному аналізі в психотерапії, Влада вірить, що теорія працює найкраще, коли поєднується з практичними знаннями.

Її мета – допомогти кожному учаснику глибше зрозуміти себе та відкрити нові шляхи для особистісного росту та відновлення.

Ангеліна Сашко
Ангеліна Сашко (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Соціальний страх у житті людини

Соціальний ідеал сучасної людини вимагає від неї долати негативне оцінювання, відмови, соціально-негативні імпульси. Проте водночас, з урахуванням створених технологічних умов, комунікативна активність знецінена, замінена досконалим технічним оснащенням та сервісними службами.

Таким чином, у сучасної людини створюється дисонанс , що їй необхідно вступати в соціальне спілкування, задовольняти значні потреби і водночас протистояти соціальним приниженням.

 

Ангеліна Сашко

  • PTSTA-P-EATA
  • віце-Президентка УСТА
Катерина Шелест
Катерина Шелест (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Перегляд роботи з тупиками через реляційну призму

В цьому майстер-класі Катерина хоче запропонувати подивитись на роботу з тупиками через призму реляційного ТА.

За останній майже три роки з початком повномасштабного вторгнення Катерина все частіше спостерігає в роботі зі своїми клієнтами, як війна створила умови, що актуалізували тупики глибоких рівнів (Ken Mellor).

Гарна новина в тому, що завдяки таким страшним і сумним умовам до них відкривається доступ. Але одночасно з цим - це складна робота, де вербальні інструменти мають свої обмеження. Тому в цьому майстер-класі, Катерина хотіла б поділитись своїм поглядом на роботу з тупиками різних рівнів через реляційну призму та запропонувати простір для роздумів учасників щодо прояву тупиків в їх психологічній практиці роботи з клієнтами.

 

Катерина Шелест

  • СТА-Р-ЕАТА
  • системно сімейний психотерапевт

Сертифікований транзакційний аналітик в області психотерапії європейської асоціації транзакційного аналізу, системно сімейний психотерапевт, член ЕАТА, УСТА, НПА, голова Етичної комісії УСТА.

18:50 – 17:20
ПЕРЕРВА

Завершення першого дня Конференції

08 Лютого 2025 Розклад за київським часом

07:30
РЕЄСТРАЦІЯ  УЧАСНИКІВ
(ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО КОНФЕРЕНЦІЇ)

07:45 – 08:00
ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ

08:00 – 09:30
ПЕРША ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Keith Tudor
Keith Tudor / Кіт Тюдор (Нова Зеландія)
ПРОМОВА Співтворення спільного комунікативного дому

Однією з особливостей співтворчого транзакційного аналізу є обопільний вплив (co-influence) - людський досвід і концепція, яка проявляється в терапевтичній практиці як, за висловом Парлетт, «спільний комунікативний дім».

Продовжуючи свою попередню доповідь, з якою Кіт виступав у 2024 році на тему «Друзі та вороги», Кіт обговорить, як дружба, ворожнеча та мир спільно конструюються та опрацьовуються в терапії».

 

Кіт Тюдор

  • Доктор філософії
  • CTA(P), TSTA(P)

Кіт є професором психотерапії в Оклендському технологічному університеті, Аотеароа, Нова Зеландія, де він також є співкерівником Моана Нуї – Центру досліджень психологічної терапії. Він є сертифікованим транзакційним аналітиком у галузі психотерапії, який викладає та супервізує.

Кіт є визнаним та часто опублікованим автором і редактором, його роботи включаючи чотири книги про ТА та 23 статті TAJ, остання з яких пропонує транзакційний груповий аналіз війни. Він став лауреатом (разом з Гремом Саммерсом) Меморіальної премії Еріка Берна 2000 року за їхню роботу над креативним транзакційним аналізом.

Він має невелику приватну практику як терапевт, тренер і супервізор у Західному Окленді.

09:30 – 09:40
ПЕРЕРВА

09:40 – 10:00 Презентація книжкової крамниці TAbook
Наталія Ісаєва tabook
Наталія Ісаєва (Україна)

Презентація магазину ТА BOOK

Презентує Наталія Ісаєва

ЗАПРОШУЄМО ВАС!

З 2015 року починається історія магазинчика TAbook. Ми займаємося перекладами та виданням цікавих ТА книжок.

Наразі в нашій крамничці є видання книг з Транзакційного аналізу у Психотерапії та Організації виданих нами та нашими колегами.

Також в нас є навчальні фільми відомих тренерів ТА з унікальним контентом.

Запрошуємо на Презентацію та знайомство!

Ми познайомимося, покажемо асортимент, розкажемо про новинки, умови придбання та співпраці, відповімо на ваші запитання.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

ВАШІ КНИГИ НА ШЛЯХУ ДО ВАС!

10:00 – 11:30
ДРУГА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Harry Gerth
Гаррі Ґерт / Harry Gerth (Нідерланди)
МАЙСТЕР-КЛАС Чи стримує поляризація розмаїття та інклюзію?

Наше сучасне суспільство складається з гігантської суміші різних людей, які характеризуються віком, релігією, статтю, культурним походженням, а також відмінностями в характерах, рівні освіти та професії. Всі ці люди мають вроджену потребу в соціальній приналежності до різних «світів» або контекстів, в яких вони живуть і діють. Різноманітність та інклюзія є палкими темами сьогодення, а поляризація, виглядає що є проблемою. Що б ми не думали про поляризацію, вона є реальністю, і нам краще мати з нею справу, ніж заперечувати її. Цей майстер клас дасть вам ідеї, як працювати з поляризацією і як ви можете застосувати ці ідеї в різних контекстах.

 

Гаррі Ґерт

  • магістр
  • TSTA

11:30 – 11:40
ПЕРЕРВА

11:40 – 12:00 Презентація журналу «Dialogues of USTA»
Владлена Артеменко
Владлена Артеменко (Україна)

На презентації ви дізнаєтеся: концепцію журналу і принципи роботи, структуру та рубрики, історію створення, короткий огляд опублікованих тем, умови підписки на видання.

Також ми познайомимо вас з планами щодо розвитку видання на 2025 рік.

Владлена Артеменко

  • практикуючий психолог-консультант у модальності ТА (завершила курс 202, грудень 2020р);
  • Сертифікований бізнес-коуч, ментор, супервізор (ЕСF) - Член УСТА, НПА;
  • Член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці;
  • Головний редактор журналу Dialogues of USTA з 12.02.2021 р.

12:00 – 13:30
ТРЕТЯ ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Ray Little
Рей Літл / Ray Little (Сполучене Королівство)
МАЙСТЕР-КЛАС Взаємозв’язок між перенесенням і контрперенесення та їх значення для психотерапії

Психотерапія розгортається у реляційному контексті. Багато сучасних теоретиків вважають, що результат терапії пов'язаний з успішним розвитком та переглядом патернів побудови звʼязків, які стають доступними через аналіз стосунків «перенесення-контрперенесення». Хоча перенесення проявляється в нашому повсякденному житті, цей процес стає більш інтенсивним, коли людина входить в терапію.

У цій короткій презентації Рей пропонує опис взажмозвʼязку між перенесенням і контрперенесенням (Little, 2011, 2013, 2016) та прояв в терапії. Ми розглянемо реляційні одиниці его-станів (юніти) (Little, 2006) та їх проявлення як аспект процесу, з особливим акцентом на використанні терапевтом контрперенесення терапевта і напрузі між перенесенням очікувань та реальністю. Учасникам буде запропоновано розглянути ці ідеї у відношенні до їхнього власного терапевтичного методу.

 

Рей Літтл

  • психотерапевт і супервізор UKCP
  • засновник Міжнародної асоціації реляційного ТА (IARTA)

Рей є підготовленим та кваліфікованим практиком із понад сорока роками професійного досвіду. Спочатку він навчався як клінічний транзакційний аналітик (TA), а з тих пір здійснив подальше поглиблене вивчення та навчання психодинамічним підходам до терапії та супервізії. Його поточний підхід складається з поєднання реляційного транзакційного аналізу та психодинамічної теорії. В супервізії і психотерапії увага Рея зосереджена на матриці переносу-контрпереносу. Він вважає, що трансформація та зміни відбуваються в рамках цих стосунків, переживаючи минуле в сьогоденні.
Рей є членом Міжнародної асоціації транзакційного аналізу (ITAA), а також є зареєстрованим психотерапевтом і супервізором UKCP. Він також є членом-засновником Міжнародної асоціації реляційного транзакційного аналізу (IARTA).

У 2019 році Рей був нагороджений Меморіальною нагородою Еріка Берна (EBMA) «на знак визнання оригінального та надзвичайно важливого теоретичного та практичного внеску, зробленого в галузі транзакційного аналізу» (ITAA). Цю нагороду присуджено за розробку трьох статей.

Sylvia Schachner
Доктор Сільвія Шахнер / Dr. Sylvia Schachner (Австрія)
МАЙСТЕР-КЛАС Життя та зростання в дедалі більш складному світі

Не ми кличемо життя - життя кличе нас (В.Франкл).

Вже кілька місяців і років українці та жителі Європи стикаються зі складними і страшними ситуаціями, які ми ніколи не могли передбачити або очікувати в минулому - війна, що триває і впливає на всі сфери життя, і на даний момент невизначеність - одна з небагатьох констант, які ми сприймаємо як належне.

Це ставить під сумнів багато з того, що ми сприймали як належне протягом останніх років. Невизначеність глибоко впливає на те, як ми розуміємо і втілюємо нашу філософію ТА, етичні настанови, яких ми зобов'язані дотримуватися, а також на те, як ми розуміємо і застосовуємо моделі ТА.

Маючи витоки з освітньої сфери, основна частина моєї лекції буде спрямована на наслідки для розвитку, навчання та освіти. Навчання та викладання стосуються всіх нас, незалежно від нашого віку чи професії.

На основі двох книг, які глибоко вплинули на моє мислення і пов'язані з моїм досвідом роботи в ТА, я буду досліджувати разом з вами силу ТА моделей і ТА-мислення для розвитку надії і впевненості у важкі часи, а також те, як адаптувати процеси викладання і навчання до цих складних часів.

 

Доктор Сільвія Шахнер

  • TSTA-E
  • Президент ЄАТА

Я живу і працюю у Відні. Мій професійний досвід - це робота керівником в сфері освіти в початкових школах, робота шкільним консультантом у сфері шкільного розвитку, а також приватна практика в якості тренера та супервізора для окремих осіб та груп.

Я отримала ступінь з психології у Віденському університеті і педагогічну освіту в педагогічному університеті, а також пройшла навчання з транзакційного аналізу в Німеччині, Швейцарії та Великобританії. З 2019 року я маю статус TSTA в галузі освіти та працюю з навчальними групами в різних країнах Європи. Моїми особливими інтересами є умови для хорошого навчання та викладання, міжкультурне навчання та конструктивна поведінка у вирішенні проблем. Я працюю з ресурсами, орієнтованими на транзакційний аналіз із системною перспективою.

В останні роки я опублікувала кілька статей про міжкультурне навчання та викладання в мультикультурному контексті, останні з них - у німецькому виданні TAJ та в новій книзі під редакцією Труді Ньютон та Джайлза Берроу: «Освітній тразнзакційний аналіз» (Educational Transactional Analysis). З 2022 року я займаю посаду Президент ЄАТА.

Alex Piotrowska
Алекс Пьотровська / Alex Piotrowska (Сполучене Королівство)
МАЙСТЕР-КЛАС Від контакту до стосунків – будуючи звʼязок з серцем

Як побудувати довіру і значущий зв'язок зі своїм партнером, виходячи за рамки сценарію.

Це актуально для романтичних пар, а також для будь-яких близьких стосунків - дружба, мати - дочка, учень - вчитель, колеги по роботі.

Підходить для всіх сфер ТА

Ви коли-небудь намагалися достукатися до іншої людини і наштовхувалися на стіну байдужості або холоду? На цьому воркшопі Алекс покаже вам, як це змінити, щоб ви могли мати успішні відносини співпраці, засновані на принципі «Я в порядку, ти в порядку».

Теза

Чим кращі стосунки ми маємо з собою, тим легше ми знаходимо спільну мову з іншими.

Налагодження контактів - це прогресивний процес, якому можна навчитися і який можна здійснювати свідомо, проходячи певні етапи.

Наші захисні рішення і патерни, звісно, обмежують; вони виключають цілі сфери можливостей. У Сценарії ми створюємо межі навколо патернів мислення, почуттів і поведінки.

Тільки повністю присутня людина може мобілізувати свої ресурси, щоб вступити у відносини з Дорослим, при цьому стримуючи власну тривогу і називаючи потреби / очікування.

Поступове набуття довіри у нових стосунках вимагає уважності до потреб обох сторін та поміркованого рівня контакту.

Що візьмуть учасники з воркшопу

Учасники матимуть можливість поміркувати над власними установками у стосунках і навчитися бути в близькості та співпраці з іншими.

  • використання всіх станів Его у стосунках
  • вміння диференціювати власні когнітивні та емоційні реакції
  • підвищувати прихильність та будувати позитивну взаємозалежність
  • як укладати контракти довіри в парі/діаді
  • підвищити здатність створювати міцний зв'язок з романтичним партнером
  • підвищують зрілість у позиції «я в порядку - ти в порядку
  • сприяння відкритості у називанні складних речей та протидії потенційним непорозумінням
  • оцінити сильні сторони кожного члена команди, без необхідності конкурувати

Я знаю, що цей підхід працює, бо використовую його вже багато років. В ході воркшопу буде представлено кілька методів зміцнення зв'язку за допомогою наступних моделей:

  • Укладання контрактів на довіру за Стівеном Карпманом
  • Шкала близькості Стівена Карпмана
  • Внутрішня модель стосунків за Майклом Корпюном
  • Використання як правої, так і лівої півкулі мозку для зв'язку Сара Пейтон, Ніл Кінан
  • Влада в нашому процесі Адріанна Лі

Це дозволить глибше зрозуміти рівні стосунків з іншими людьми.

 

Алекс Пьотровська

  • TSTA - тренер і супервізор, що мешкає і працює в Лондоні

Алекс отримала ступінь магістра психології в Польщі та продовжила післядипломну психотерапію, зосереджену на реляційному ТА, в Інституті Метанойя в Лондоні.

Вона працює як психотерапевтка у приватній практиці. Пройшла подальше навчання в Системних Розстановках у Сполученому Королівстві Великобританії та Німеччині.

Алекс розвинула свої навички коучингу під час навчання в TA Works в Оксфорді. Це допомогло їй набути системне бачення груп та організацій. Алекс проводила тренінги в Румунії, Польщі, Україні, Росії, Індії та Гватемалі, в даний час вона керує програмою для організаційних консультантів в Польщі, проводить майстер-класи у Сполученому Королівстві та онлайн.

Вона надає супервізію для тренерів та тренерів, що базується на ТА та системних перспективах.

Як супервізорка вона фокусується на тому, щоб допомогти вам реалізувати свій власний потенціал і супроводжувати вас, підтримуючи ваші сильні сторони і кидаючи вам виклики. Алекс глибоко переконана, що навчання - це спільний процес, завдяки якому ми творчо підвищуємо свою усвідомленість і формуємо реальність. Алекс працює системно, завжди дивлячись на загальну картину і беручи до уваги те, що є видимим і невидимим. Її талант полягає в тому, щоб пояснювати складні концепції доступно і практично.

13:30 – 14:00
ОБІДНЯ ПЕРЕРВА

14:00 – 15:30
ЧЕТВЕРТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Роксана Ящук
Роксана Ящук (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Трансгенераційний сценарій в психотерапії і організаціях в методі ТА

Під час майстер-класу ми поговоримо про:

  • Поняття і формування трансгенераційного сценарія;
  • Які ключові ознаки вказують на вплив трансгенераційного сценарію в житті клієнта чи організації;
  • Методи аналізу та інтервенції в ТА для роботи із трансгенераційними паттернами.

Роксана Ящук - Сертифікована Транзакційна аналітикиня в галузях Психотерапії і Організаціях, PTSTA-P-O-EATA.

  • Професійне навчання в ТА 101 і 202;
  • Перша і єдина Сертифікована Транзакційна аналітикиня в Організаціях в Україні;
  • Перша президентка УСТА;
  • Засновниця і Почесна членкіня УСТА.
Наталія Єгонська Спенсер
Наталія Єгонська-Спенсер (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Активація внутрішніх опор під час кризи: посттравматичне зростання

Ми всі знаємо про ПТСТР, але цього разу ми розглянемо тему посттравматичного зростання.

На цьому воркшопі ми будемо досліджувати наші внутрішні ресурси та опори, які активізувалися за час повномасштабного вторгнення.

В учасників буде можливість "провести облік" своїх змін та трансформацій, які розвинулися за останні три роки.

Будьте готові до групової дискусії з колегами, обміну думками та відкриттями про себе.

 

Наталія Єгонська-Спенсер

  • STA-PTTA-P-ITAA/СIIPTS, IIPA

Засновниця та керівниця ІТАіІП: Інституту ТА та Інтегративної психотерапії. ІТАіІП це освітня установа, яка спеціалізується на сертифікованому навчанні психотерапії відразу у двох методах – Транзакційному Аналізі та Інтегративної психотерапії Річарда Ерскіна.

Крім міжнародної сертифікації з ТА, Наталія також є сертифікованим міжнародним інтегративним психотерапевтом IIPA, тренером та супервізором у галузі психотерапії IIPA – Міжнародної Асоціації Інтегративної Психотерапії.

Наталія практикує психотерапію та психологічне консультування вже понад 25 років.

Протягом цього часу вона працювала, жила та навчалася в Україні та Європі.

Для неї велика честь та привілей передавати знання та ділитися досвідом зі своїми колегами.

Денис Старков
Денис Старков (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Профілактика професійного вигорання у кризових психологів

Майстер-клас присвячено роботі з професійним вигоранням у психологів, що працюють з клієнтами з актуальною психічною травмою (включаючи ПТСР).

Буде розглянуто історію поняття професійного вигорання та сучасний стан досліджень.

Окремо буде розібрано дослідження щодо професійного вигорання у спеціалістів, що працюють з клієнтами з психічною травмою.

Будуть надано рекомендації щодо профілактики професійного вигорання та запропоновано окремі вправи.

 

Старков Денис

  • CTA-p-EATA;
  • кандидат психологічних наук (медична психологія);
  • супервізор Української спілки психотерапевтів;
  • сертифікований психотерапевт в напрямку транзакційний аналіз (CTA-p-EATA);
  • майстер соціальної роботи;
  • президент Українського інституту практичної адиктології;
  • науковий співробітник Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.
Сергій Кухарук
Сергій Кухарук (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Духовінсть – прояснення, нормалізація та трансформація

Я запитав колег, що важливо в темі духовності? Отримав багато відповідей. Зібрав всі питання разом. Цих питань вистачить на семінар, або навіть два.

Я зрозумів. Сприйняття духовності різне. Це про силу та витривалість. А інколи це про збереження та розвиток. А ще - це про віру та про релігію.

Або - це просто про енергію. А ще це про опору. А ще про прийняття. А ще це про сенси. А ще.. а ще.. а ще... Які різні погляди, чи не так? А як їх багато!

Значна кількість питань про духовність в групі. Як духовність кожного поєднується та веде до виживання спільноти? Духовність пов’язана з виживанням.

Це наштовхнуло мене на думку створити простір для духовності. Міркувати та говорити про духовність. Ставити питання та шукати відповіді. І одразу в голові з'явився цілий рій питань:

  • Як створити простір для рефлексії духовності?
  • Як побудувати безпеку для прояву духовності?
  • Як група вплине на прояв духовності?
  • Як довіритись та не заважати процесу розгортатись?

Цікаво, що відповідей немає.

(Не дуже хороша реклама запрошувати на МК, де тренер сам ще не знає відповіді. Але. Мене підтримує дозвіл, що я не маю все знати. Я можу думати!)

Тому цей МК для того, щоб ми могли задати важливі питання про духовність та створити простір для відповідей. Подумати разом. Це запрошення до прояснення та нормалізації духовності. Гадаю, що саме такий процес веде до трансформації.

Зі свого боку, щиро запрошую це перевірити.

До зустрічі на Майстер Класі!

 

Сергій Кухарук

  • Психолог
  • CTA(Р)- EATA
  • PTSTA(Р) - EATA

15:30 – 15:40
ПЕРЕРВА

15:40 – 17:10
П’ЯТА ЛІНІЙКА МАЙСТЕР-КЛАСІВ

Наталія Ісаєва
Наталія Ісаєва (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Дорослий шлях до успіху. Сертифікація в ТА

На цьому майстер класі Наталія запрошує поговорити про Національну сертифікацію Практик ТА та Міжнародну сертифікацію в ТА - СТА, TSTA.

Порозмовляємо про стандарти і умови, Handbook, Компетенції. Поділиться досвідом як проходять іспити з досвіду екзаменатора в Міжнародних комісіях.

Також Наталія покаже путівник та карту до сертифікації, зможете проаналізувати власну готовність. В цілому поспілкуємось на тему сертифікацій і вона відповість на питання та надасть приклад професійного логу.

Сертифікація це Дорослий процес, який потребує певного рівня усвідомленості, професійної компетенції, здатності до саморегуляції та рефлексії.

Вміння отримувати, аналізувати, висловлювати і оформлювати інформацію певним чином.

Сертифікація - це підтвердження відповідності компетенції фахівця рівню, який потребує стандарт якості.

Компетентність - це сукупність і сформованість єдиного комплексу теоретичних знань, практичних умінь та навичок із застосування в практиці, розуміння та застосування професійної етичної позиції.

Цей майстер клас буде цікавий тим хто розглядає можливість сертифікації в ТА.

 

Наталія Ісаєва

  • Сертифікована транзакційна аналіткиня в області Психотерапії CTA-P-ЕАТА;
  • Пре-Тренерка і Супервізорка в області Психотерапії, PTSTA-P-ЕАТА;
  • Ведуча 202 курсів - Професійне навчання методу Та в Психотерапії. Ведуча супервізійних груп;
  • Інструктор міжнародного 101 курсу;
  • Засновниця, ко-тренерка навчальних програм, терапевтичних марафонів у "Міжнародній Школі Перерішення" з Тоні Вайт;
  • Засновник УСТА. Почесний Член УСТА;
  • Член Ради Тренерів УСТА;
  • Організатор міжнародних ТА заходів - CPD підвищення кваліфікації, професійні зустрічі "Обійми ТА" тощо;
  • Видавник книг і матеріалів по ТА. Засновник крамнички "Таbook".
Сніжана Ніколаєва
Сніжана Ніколаєва (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Міркування як опора психотерапевта

Даний МК найкраще підійде починаючим і практикуючим терапевтам.

Ми поговоримо про те, як міркування, сумніви, критика та запитання можуть посилювати терапевта в його роботі і допомагати зростати професійно.

Сніжана запрошує подосліджувати разом, чи є насправді чітка межа між «правильним» і «неправильним» підходом і як гнучкість може бути силою.

 

Сніжана Ніколаєва

  • медичний психолог;
  • СТА-Р-ЕАТА;
  • член УСТА.

Працює з дорослими клієнтами в індивідуальній і груповій психотерапії.

Лана Коваль
Лана Коваль (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Цікавість як двері до плідних взаємин з невизначеністю нових світів (нових мов)

Запрошую вас долучитися до імерсивного майстеркласу, ключовими темами якого будуть Цікавість. Взаємини з невизначеністю і новим. Навчання дорослих. Спротив до змін. Освітній ТА
Чого очікувати від зустрічі:

  • В інтерактивний спосіб, спільно, ми промалюємо теоретичне обрамлення теми з підґрунтям принципів андрагогіки, едʼютейнменту і транзакційного аналізу в освіті.
  • В нас буде чудова нагода зануритися в освітній ТА та побачити його скарби!
  • Приклади з практики. Теоретичні засади з першої частини отримають забарвлення прикладами з практики. Я поділюся з вам спостереженнями з своєї практики роботи індивідуально та з групами як викладачки англійської так і тренерки з психоедукації. Познайомлю вас з фрагментом тренінгу “Управління змінами” “Change management” та запропоную вправу на дослідження власних стратегій побудови взаємин з новим.
  • Досвідне опанування нового! так, саме через досвід занурення в вправи та завдання для рефлексії ми опановуємо нове краще. Тож разом ми протестуємо зазначені гіпотези, подивимося на механіку своєї цікавості і стратегії реагування на нове і невизначене. Разом ми створимо простір обміну власним досвідом і порефлексуємо з приводу можливості екстраполяції спостережень в інші площини і галузі.

Приходьте, буде цікаво!

 

Лана Коваль

  • магістриня психології;
  • trainee for CTA in Education;
  • тренерка з психоедукації

Магістриня психології, викладачка англійської як другої мови (ESL teacher) з 13 річним досвідом, освітня психологиня, тренерка з психоедукації і модераторка дискусійних клубів, trainee for CTA in Education, учасниця робочої групи EATA DEIA Task force.магістриня психології, викладачка англійської як другої мови (ESL teacher) з 13 річним досвідом, освітня психологиня, тренерка з психоедукації і модераторка дискусійних клубів, trainee for CTA in Education, учасниця робочої групи EATA DEIA Task force.

Моя професійна діяльність обертається навколо щирої віри в силу науки та можливостей до змін на краще. Поєднання доказової психології з транзакційним аналізом, викладацької і тренерської майстерності, залученість в перекладацьку, редакторську і дослідницьку діяльність - стовпи моєї професійної ідентичності.

Джерелом натхнення є сучасні методи навчання дорослих, а саме поєднання education з entertainment = edutainment! Що уможливлює залучення всіх его-станів в процес навчання та поліпшує інтеграцію нового в свою особистісну майстерність жити життя якісно і ресурсно.

Ольга Плетка
Ольга Плетка (Україна)
МАЙСТЕР-КЛАС Я є! Або коли зовнішні ресурси стають внутрішніми

В період соціальних зрушень важливим стає відчуття буття «тут і зараз» бо минуле вже відбулося. а майбутнє ще невизначено. Де нам брати силу для життя? Як жити, коли виживання виступає на перший план? Як підтримати себе, знайти опору та продовжувати жити? Ресурси під час війни: як наснажити себе.

Ці та інші питання знайдуть відповіді під час майстер-класу. Творча атмосфера та пізнання будуть продуктивнішими за наявності в Вас пластичних матеріалів (будь яких): пластиліну, глини або соленого кольорового тіста.

Ольга Плетка - кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології малих груп та міжгрупових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, член ради правління НС "Національна психологічна асоціація", голова Відокремленого підрозділу ВГО "Арт-терапевтична асоціація" у Запорізькій області, член Ради ГО "Українська спільнота транзакційного аналізу", доцент кафедри психології, педагогіки та соціології факультету соціально-гуманітарних технологій та менеджменту Державного податкового університету, тренер-викладач Центру підвищення кваліфікації служби зайнятості, практичний психолог, магістр з фізичної реабілітації та соціальної роботи, арттерапевт, сертифікований практик транзакційного аналізу, фахівець з кризового втручання та психосоціального супроводу.

17:10 – 17:30
Закриття Конференції

Чекаємо на вас і будемо дуже раді вас бачити!

Якщо у вас виникнуть будь які організаційні питання щодо Конференції – звертайтеся на email: ustaconference@gmail.com

З теплом та повагою,
Оргкомітет Конференції УСТА
Тетяна Прус – Голова Орг комітету, Наталія Клименко, Лана Коваль, Світлана Урсатьєва

Олена Кривоніс – Президент УСТА